Κυριακή 13 Νοεμβρίου 2022

Μοιρασιά για Νησί και Άτλα/Χουλιαράδες - Σοβαρός τραυματισμός στο ματς

Ισόπαλοι αναδείχθηκαν στο γήπεδο της Κρύας, το Νησί με τον Άτλαντα/Χουλιαράδες με 1-1 και μοιράστηκαν από έναν βαθμό!

Δυνατό ματς που επισκιάστηκε από τον σοβαρό τραυματισμό του Κλεισούρα στο γόνατα, όπου ήρθε το ασθενοφόρο και διακόπηκε για 20 λεπτά. Ο παίκτης θα υποβληθεί σε μαγνητική για να διαπιστωθεί πόσο σοβαρός είναι ο τραυματισμός του.

Στο αγωνιστικό κομμάτι στο 7΄ το 1-0 με πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο Πρέντζας από ανατροπή Πρινέα σε Λώλη, ενώ στο 28΄ το 1-1 φάουλ Δημάκου κεφάλια ο Κιτσάκης

Στο τελευταίο λεπτό διπλή ευκαιρία για Χουλιαράδες με προβολή Γιωτάκη απέκρουσε ο τερματοφύλακας και με το κόρνερ κεφαλιά του αφύλακτου Τζουρμανά η μπάλα ελάχιστα άουτ

Νησί : Ντούγκας, Στογιαννης, Οικονόμου (90΄ Στεργίου), Κολόσης, Κοτσίνας, Γεράσης, Πρέντζας (80΄ Πρέμος), Γιαούπι, Λώλης, Τζημόπουλος, Κλεισούρας (55΄ Κονδύλης)

Άτλας/Χουλιαράδες:  Πρινέας, Συμεωνίδης, Καλογεροπουλος, Κιτσάκης, Ζιώγας Απόστολος, Δημακος, Παπανικολάου, Τζουρμανάς, Τσοδουλος, Ζιώγας Σπύρος, Πύρτσιος. Μπήκαν Δοβανάς, Μπεζάτι, Τσακανικας, Χήτας, Γιωτάκης