Δευτέρα 19 Δεκεμβρίου 2016

Λυτρώτης ο Σπύρου στο 90' για τη Χρυσοβίτσα!!!

Στο γήπεδο της Χρυσοβίτσας η τοπική ομάδα φιλοξένησε το Επισκοπικό και πήρε το βαθμό της ισοπαλίας κυριολεκτικά με τη λήξη του αγώνα.

Οι φιλοξενούμενοι παραλίγο να πάρουν ένα σπουδαίο "διπλό" και να ξεκολλήσουν από τα χαμηλά της βαθμολογίας, αλλά ο Σπύρου στις καθυστερήσεις του ματς είχε άλλη άποψη.

Το σκορ άνοιξε μόλις στο 8΄ ο Μπούγιας με κεφαλιά μετά από κόρνερ. Στο 39΄ ο Παπαγιαννόπουλος Χ. ισοφαρίζει με κοντινή προβολή, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ.

Στο 57΄ο Πεζόδορμος Χ. πιάνει δυνατό σουτ, μετά από απομάκρυνση της αντίπαλης άμυνας και κάνει το 1-2. Στις καθυστερήσεις του αγώνα γίνεται αναμπουμπούλα στην περιοχή των φιλοξενούμενων και ο Σπύρου από κοντά κάνει το τελικό 2-2.

ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑ : Κοντοδήμος, Περιστέρης, Λεοντάρης, Τζαρούχης, Πεππές, Σιώλος, Κώστας, Αντωνίου (Ανυφαντής 53΄), Μπούγιας, Μπαλλατζία, Σπύρος

ΕΠΙΣΚΟΠΙΚΟ : Γιώτης, Τότσικας, Πεζόδρομος Α., Φώτος Θ. (Φώτος Α. 40΄), Μπούρης, Κίτσος, Παπαγιαννόπουλος Π., Γιώτης, Παπαγιαννόπουλος Χ., Πεζόδρομος Χ., Γκόλας