Δευτέρα 6 Φεβρουαρίου 2017

Το γύρισε και με 10 η Αετορράχη!!!

Στο γήπεδο της Ε.Π.Σ.ΗΠ. ο Αετός Αετορράχης υποδέχτηκε την Πεδινή, με το σκορ να μένει το ισόπαλο 2-2!

Οι φιλοξενούμενοι αν και προηγήθηκαν με δυο γκολ διαφορά πριν την συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα, δέχτηκαν το γκολ της ισοφάρισης στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.

Ο Αετός από την άλλη έκανε υπερπροσπάθεια στο τέλος, αφού για 25 λεπτά αγωνίζονταν με παίκτη λιγότερο.

Το παιχνίδι εκτός από τα γκολ δεν είχε πολλές φάσεις και κατά διαστήματα το ποδόσφαιρο που παίζονταν ήταν κακό ποιοτικά.

Το φιλμ του αγώνα :

Στο 3΄ σουτ του Καχριμάνη εκτός περιοχής, η μπάλα κοντράρει στον Μπαλαούρα και περνάει λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι της εστίας του Γκόγκου σε κόρνερ.

Στο 5΄ λάθος στην άμυνα των γηπεδούχων, το εκμεταλλεύεται ο Μπαλαούρας και με σουτ κάνει το 0-1.

Λήξη πρώτο ημιχρόνου

Στο 58΄ ο Νάκιας βγάζει ωραία μπαλιά στον Αναγνώστου που δεν δυσκολεύεται να σκοράρει για το 0-2.

Στο 60΄ πάσα του Λάγου στον Σιώζο, αυτός πιάνει ένα μονοκόμματο σουτ και πετυχαίνει ένα πανέμορφο γκολ.

Στο 65΄ ο Κάσσος παίρνει απευθείας κόκκινη κάρτα για σπρώξιμο σε αντίπαλο.

Στο 73΄ σουτ του Παγούνα από πλάγια αριστερά, αποκρούει με τα πόδια ο Κρανάς.

Στο 85΄ σπουδαία ευκαιρία για την Πεδινή να τελειώσει το ματς, παράλληλη του Νάκια από αριστερά μέσα στην περιοχή, ο επερχόμενος Μπαλάουρας στέλνει από πολύ πλεονεκτική θέση τη μπάλα άουτ.

Στο 94΄ έρχεται η ισοφάριση για τους γηπεδούχους και η ψυχρολουσία για την Πεδινή, όταν σε φάση διαρκείας στην περιοχή των φιλοξενούμενων ο Λιόντος κάνει κεφαλιά-πάσα στον Τσίοκα, κι αυτός στο δεύτερο δοκάρι στέλνει τη μπάλα στην δεξιά γωνία της εστίας του Γκόγκου.

ΑΕΤΟΡΡΑΧΗ : Κρανάς, Τσιόκας, Στεφανίδης (Κατσάνος 31΄), Πάνου, Λιόντος, Πιπεριάς (Γκούμας 68΄), Κάσσος, Καχριμάνης (Σιώζος 60΄), Λαγός, Γερογιάννης, Καλτσούνης

ΠΕΔΙΝΗ : Γκόγκος, Αγγελής, Γκίζας, Ζώης, Χήτας, Ντάγκας, Μπαλαούρας, Τζιάλλας, Αναγνώστού (Παππάς 89΄), Μητρογιάννης (Παγούνας 62΄), Νάκιας (Κιτσάκης 90΄)