Σάββατο 13 Απριλίου 2019

Νίκη με ανατροπή η Κατσικά, 3-1 το Πέραμα!!!

Στο γήπεδο Κατσικάς η τοπική Θύελλα υποδέχτηκε την Προοδευτική Περάματος και πήρε τη νίκη με ανατροπή και σκορ 3-1!

Αδιάφορο βαθμολογικά το συγκεκριμένο ματς, βρήκε τους φιλοξενούμενους να προηγούνται στο 38΄ με κεφαλιά του Διαμάντη, έπειτα από κόρνερ του Τσακανίκα. Στο 43΄ ο Γιαννάκης σέντραρε και ο Γούλας Γ. από κοντά ισοφαρίζει σε 1-1.

Με την έναρξη της επανάληψης οι φιλοξενούμενοι είχαν διπλή ευκαιρία με τους Διαμάντη και Τάτση, αλλά ο Μάντζιος είπε «όχι». Στο 60΄ ωραία ατομική ενέργεια και σουτ του Γιαννάκης γι το 2-1. Τέσσερα λεπτά μετά, έπειτα από ωραίο συνδυασμό των παικτών της Θύελλας, ο Αντωνίου με πλασέ έγραψε το τελικό 3-1. Στη συνέχεια ο ίδιος παίκτης είχε κι άλλη ευκαιρία σε φάση τετ-α-τετ, όπως κι ο Μπελεβέτης με πλασέ.