Σάββατο 13 Απριλίου 2019

Μόνοι 4οι οι Χουλιαράδες, 2-0 το Μέτσοβο!!!

Στο γήπεδο της Ε.Π.Σ.ΗΠ. οι Χουλιαράδες υποδέχτηκαν το Μέτσοβο σε ένα αδιάφορο βαθμολογικά  ματς, αλλά πήραν τη νίκη με σκορ 2-0!

Το 1ο ημίχρονο δεν είχε πολλές ευκαιρίες εκατέρωθεν, πλην του γκολ, αλλά είχε δυο φάσεις που οι ομάδες διαμαρτύρονται για πέναλτι. Για τους Χουλιαράδες σε μαρκάρισμα του Γοδέβενου πάνω στον Λώλη και για το Μέτσοβο, σε μαρκάρισμα του Γεράση πάνω στον Τσιόστα. Οι γηπεδούχοι με αυτή τη νίκη ανέβηκαν μόνι 4οι με 54 βαθμούς, ενώ το Μέτσοβο έμεινε στους 37.

Οι γηπεδούχοι είχαν την πρώτη καλή στιγμή στο 13ο λεπτό, όταν ο Κακαράντζας σούταρε, ο Αγγέλης απέκρουσε και στην επαναφορά ο Λώλης πλάσαρε πάνω από την εστία. Στο 18΄ ο Κακαράντζας βλέπει τον Αγγέλη εκτός εστίας και με σουτ εκτός περιοχής ανοίγει το σκορ. Στο 32΄ σουτ του Παλαιοπάνου από το ύψος της περιοχής, αρχικά αποκρούει και εν συνεχεία μπλοκάρει ο Βελτσίστας. Στο 42΄ φάση διαρκείας μπροστά στα καρέ του Αγγέλη, σουτ του Κακαράντζας εκτός περιοχής, λίγο άουτ η μπάλα.

Στο 48΄ αντεπίθεση για τους Χουλιαράδες, ο Γρίβας παράλληλη μπαλιά από αριστερά, σουτ του Κακαράντζα, βγάζει σε κόρνερ ο Αγγέλης. Τέσσερα λεπτά μετά, σέντρα του Γρίβα από αριστερά, κεφαλιά του Λώλη από κοντά, στην αγκαλιά του Αγγέλη η μπάλα. Στο 62΄ φάουλ του Παλαιοπάνου, κεφαλιά του Σιούτα, μπλοκάρει ο Βελτσίστας και βγάζει τους γηπεδούχους στην αντεπίθεση, ο Λώλης σε φάση τετ-α-τετ δεν μπορεί να κερδίσει την Αγγέλη. Στο 70΄ γύρισμα και συρτό σουτ εντός περιοχής και δεξιά από τον Κακαράντζα, λίγο δίπλα από το απέναντι κάθετο δοκάρι η μπάλα. Το τελικό 2-0 έγινε με πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο Μιχάλης στο 81΄.