Σάββατο 6 Απριλίου 2019

Νίκησε και δεν αγχώνεται το Κάστρο – Κι άλλη απώλεια το Δροσοχώρι!!!

Στο γήπεδο Λιμνοπούλας το Κάστρο υποδέχτηκε την ομάδα του Παντελεήμονα Δροσοχωρίου και πήρε τη νίκη με σκορ 2-1!

Οι γηπεδούχοι πήραν το «τρίποντο», έφτασαν τους 33 βαθμούς και πλέον είναι χωρίς άγχος όσον αφορά την υπόθεση παραμονή. Δεύτερη σερί απώλεια βαθμών για το Δροσοχώρι, που έμεινε στους 51 βαθμούς και την 4η θέση.

Μόλις στο 1ο λεπτό, ασίστ του Δρόσου, σουτ του Τζώρτζη, λίγο άουτ η μπάλα. Στο 8΄ σουτ του Μελιγγιώτη, μπλοκάρει ο Σκανδάλης. Στο 14΄ σουτ του Ρράπα, μπλοκάρει ο Τσίτος. Στο 34΄ ο Κατζιώτης από κοντά, έπειτα από ασίστ του Μελιγγιώτη, δεν μπορεί να σκοράρει. Στο 44΄ ο Κολιός πήρε τη μπάλα μέσα στην περιοχή και πλάσαρε για το 0-1.

Μόλις ξεκίνησε το 2ο ημίχρονο ο Τραγουδάρας με ένα δυνατό μακρινό σουτ νίκησε τον Τσίτο και ισοφάρισε σε 1-1. Στο 57΄ τετ-α-τετ του Καραντζά με τον Τσίτο, νικητής ο δεύτερος. Στο 56΄ καλό σουτ του Μελιγγιώτη, διώχνει σε κόρνερ ο Σκανδάλης. Στο 75΄ καλό σουτ του Κολιού η μπάλα κοντράρει σε σώματα και παραλίγο να καταλήξει στα δίχτυα. Στο 89΄ ωραίο «σπάσιμο» του Καραντζά στον Θεοδωρόπουλο, που δεν δυσκολεύεται να πλασάρει τον Τσίτο για το τελικό 2-1.