Σάββατο 28 Σεπτεμβρίου 2019

Καταιγίδα το Μέτσοβο, 6-1 την Κρύα!!!

Καταιγιστικό το Μέτσοβο στην έδρα, αφού επικράτησε της Κρύας με σκορ 6-1 και διπλασίασε τις νίκες του για φέτος στο πρωτάθλημα!

Οι «μπλε» μπήκαν δυνατά και μόλις στο 12ο λεπτό ο Τσουλιάης Θ. με σουτ στη κίνηση έκανε το 1-0. Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι πέτυχαν τρία γκολ μέσα σε 13 λεπτά. Στο 32΄ ο Σταχούλης με κοντινό πλασέ έκανε το 2-0 και πέντε λεπτά μετά ο Τσιόστας Κ. με διαγώνιο σουτ το 3-0. Στο 45΄ ο Τσιόστας Κ. βγάζει ωραία πάσα και ο Σταχούλης σε φάση τετ-α-τετ δεν αστοχεί για να στείλει τους Μετσοβίτες στα αποδυτήρια με το 4-0 υπέρ τους.

Στην επανάληψη μπήκαν άλλα τρία τέρματα συνολικά. Στο 60΄ο Γιοβανόπουλος με ωραίο πλασέ έκανε το 5-0. Στο 80΄ ο Παλαιοπάνος κερδίζει πέναλτι, το εκτελεί ο ίδιος εύστοχα για το 6-0. Τελικό 6-1 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μπαμπούλια Η..

Χάθηκαν κι άλλες ευκαιρίες για τους γηπεδούχους με Σταχούλη, Παλαιοπάνο, Τσουλιάη Θ. και κάποια σουτ των Λεοντίου, Μάντζαρη και Μπαμπούλια Η., αλλά και κεφαλιές των Συμεωνίδη και Καραγεώργο για την Κρύα.