Τετάρτη 20 Νοεμβρίου 2019

Πρόκριση με τεσσάρα για το Μέτσοβο!!!

Στο γήπεδο Μετσόβου η τοπική ομάδα υποδέχτηκε την αντίστοιχη του Ασβεστοχωρίου και πήρε τη νίκη – πρόκριση για το θεσμό του Κυπέλλου με σκορ 4-0!

Οι φιλοξενούμενοι κράτησαν το σκορ στο 0-0 για 44 λεπτά, αλλά στη συνέχεια οι γηπεδούχοι έδειξαν την υπεροχή τους.

Το σκορ άνοιξε ο Γιοβανόπουλος με ατομική ενέργεια και πλασέ λίγο πριν την ανάπαυλα. Το 2-0 πέτυχε ο Σταχούλης με κοντινό πλασέ και το 3-0 ο Τσουλιάης Θ. με το ίδιο τρόπο. Το τελικό 4-0 έγραψε ο Τσιόστας Κ. με ωραίο σουτ εκτός περιοχής.

Οι γηπεδούχοι είχαν κι άλλες ευκαιρίες με του Παλαιοπάνο, Σταχούλη, Γοδέβενο, Γιοβανόπουλου, Τσουλιάη Θ. και Τσιόστα Κ.. Το Ασβεστοχώρι στο 1ο ημίχρονο απείλησε με δυο φάουλ των Ντάφλου Π. και Κουτρούμπα, που κόντραραν σε αμυντικούς και πέρασαν λίγο έξω σε κόρνερ. Στην επανάληψη είχαν ένα πολύ καλό σουτ του Μπέτση, αλλά απέκρουσε ο τερματοφύλακας του Μετσόβου.