Κυριακή 23 Ιανουαρίου 2022

Δεν "Χ"άρηκε κανείς στην Αετορράχη, 2-2 με τη Μουσιωτίτσα

Ισόπαλο έληξε το ματς στην Αετορράχη, με τον τοπικό Αετό να μένει στο 2-2 με τη Μουσιωτίτσα!

Οι δυο ομάδες με αυτό το «Χ» μένουν μακριά από τη δεύτερη θέση, με τους «γαλάζιους» να έχουν 7 βαθμούς διαφορά από την Ηλιόκαλη και τους «οράνιε» 11.

Το σκορ άνοιξε ο Παππάς Β. , μετά από ασίστ του Ιορδανίδη, στο 11ο λεπτό. Στο 22΄ο Λιπιώτης με κεφαλιά, μετά από σέντρα του Πατσούρα, ισοφάρισε σε 1-1. Λίγο πριν την ανάπαυλα ο Γερογιάννης Μ. με ωραίο σουτ έβαλε μπροστά την ομάδα του με 2-1. Το τελικό 2-2 διαμόρφωσε ο Παππάς Β., έπειτα από πάσα του Μπίντου στο 67΄.

Εκτός των γκολ οι «οράνιε» είχαν και δυο δοκάρια με τον Γιώτη στο 1ο ημίχρονο και ευκαιρίες με τους Τόμτσο και Λιπιώτη, μέσα από την περιοχή. Οι φιλοξενούμενοι είχαν κι αυτοί ευκαιρίες κυρίως με τον Παππά Β. σε φάσεις από κοντά, αλλά και με σουτ των Κίτσου και Δόση.