Σάββατο 29 Ιανουαρίου 2022

Ηλιόκαλη : Συνεχίζει στη 2η θέση, 3-0 τους Ραφταναίους

Στη δεύτερη θέση συνεχίζει η Ηλιόκαλη, που κέρδισε εντός έδρας τους Ραφταναίους με σκορ 3-0!

Οι «πράσινοι» άνοιξαν το σκορ με τον Μουζακίτη να πλασάρει εύστοχα, μετά από βαθιά μπαλιά του Καλέσιου. Το 2-0 πέτυχε με κεφαλιά, μετά από σέντρα του Μουζακίτη, ο Παππάς Π. και το τελικό 3-0 και πάλι ο Μουζακίτης με φοβερό σουτ, έπειτα από ασιστ του Παππά Γ..

Οι γηπεδούχοι είχαν επίσης ένα δοκάρι σε κεφαλιά του Παππά Π., μετά από κόρνερ, ένα πολύ καλό σουτ του Μπιστιόλη, απέκρουσε ο αντίπαλος τεμρατοφύλακας κι άλλο ένα σουτ του Παππά Γ..

Οι «Λύκοι» είχαν πολύ καλή ευκαιρία στο 2-0 με τον Μάγγο, μετά από κόρνερ, να αστοχεί από κοντά. Ένα καλό φάουλ του Χαμπίπη στο 1ο ημίχρονο κι ένα σουτ του στην επανάληψη. Μια ακόμα ευκαιρία με τον Φράγκο κι ένα σουτ του Πεζόδορμου, που μπλόκαρε ο γκολκίπερ της Ηλιόκαλης.

Οι γηπεδούχοι τελείωσαν με 10 παίκτες, καθώς αποβλήθηκε με 2η κίτρινη κάρτα ο Μπιστιόλης. Οι φιλοξενούμενοι διαμαρτύρονται για το πρώτο γκολ της Ηλιόκαλης, πως ήταν οφσάιντ.