Κυριακή 27 Νοεμβρίου 2022

Νεοχωρόπουλο : Σπουδαίο διπλό, 0-3 επί του Νησιού

Σπουδαίο διπλό για το Νεοχωρόπουλο με 0-3 επί του Νησιού στο γήπεδο Κρύας!

Οι «γαλάζιοι» άνοιξαν το σκορ μόλις στο 8ο λεπτό, όταν ο τερματοφύλακας Κοτίκας είχε μια ασυνεννοησία με τους αμυντικούς του, ο Οικονόμου έκλεψε τη μπάλα και έκανε το 0-1. Στο αμέσως επόμενο λεπτό λάθος γύρισμα των αμυντικών στον Κοτίκα, ο Οικονόμου έκλεψε και με διαγώνιο πλασέ έκανε το 0-2. Στο 18΄ ωραία ασίστ του Τζιάλλα, πλασέ του Οικονόμου, λίγο έξω η μπάλα. Στο 36΄ σέντρα – σουτ του Πρέντζα, μπλόκαρε ο Βάσιος.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυναμικά. Έχασαν τέσσερα τετ-α-τετ με τους Λούζη, Σκαργιώτη και Καρτάλη (2). Στο 85΄ ήρθε και το 0-3 με κεφαλιά του Σκαργιώτη, μετά από εκτέλεση φάουλ.

Νησί: Κότικας, Στογιάννης, Στεργίου, Κολόσης (46΄ Τζημόπουλος), Γερούκαλης (32΄ Κοτσίνας), Γεράσης (46΄ Κοντογιάννης), Πρέντζας, Γιαούπι, Λώλης, Κονδύλης (77΄Μωραϊτης), Πρέμος (77΄ Αθανασίου)

Νεοχωρόπουλο: Βάσιος, Μαραγκός, Πεπόνης, Κασιμόπουλος, Πάικας, Μπαλαντάνης (85΄ Φώτος), Καρτάλης (80΄ Τσάνε), Λαλάι (85΄ Τρομπούκης), Μπουκουβάλας, Οικονόμου (46΄ Λούζης), Τζιάλλας (63΄ Σκαργιώτης)